به مجله پوست، مو و زیبایی خوش آمدید!

آیا لیپوماتیک عوارض دارد؟

لیپوماتیک

در این مقاله قصد داریم تا در مورد عوارض لیپوماتیک صحبت کنیم. می دانیم که این روش یکی از محبوبترین روش های لاغری می باشد که مع الاسف گاها بی توجهی هایی از جانب بیماران مشخص می شود که باعث بروز خطراتی در آن ها می گردد. بسیای از افراد سوال می کنند که آیا لیپوماتیک عوارض دارد؟ با مجله پوست، مو و زیبایی همراه باشید تا به این سوال شما پاسخ دهیم.

حساسیت به لیدوکایین

این مشکل در کسانیکه سابقه ای از حساسیت به این ماده یا مواد مشابه داشته اند توانمند آگاهی و پیشگیری می باشد.

عوارض لیپوماتیک
خونریزی و کبودی

علم پزشکی امروزه بسیاری از عوارض را درمان کرده است. این مشکل در کسانی که از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین و وارفارین مصرف می کنند دیده می شود. برای جلوگیری از این امر نیاز است تا یک یا دوهفته قبل از جراحی مصرف را قطع نمایند.
عفونت: عفونت محل عمل در لیپوماتیک در شرایطی که کلینیک یا اتاق عمل مجهز نباشد و استرلیزه نباشد ممکن است اتفاق بیافتد. البته این عارضه با رعایت شرایط کامل استریلزاسیون در کلینیک و نیز ضدعفونی مناسب آن توسط بیمار بسیار رخ نمی دهد مگر آنکه بیمار دچار بیماریهای دیرپا همراه با کاهش سیستم ایمنی مانند دیابت شدید، بیماریهای ریشه دار اتوایمیون مانند لوپوس پیشرفته و .. بوده و یا از داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی مانند کورتون، داروهای ضد سرطان استعمال نماید.

عوارض لیپوماتیک
مسمومیت با داروهایی که در لیپوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد به خصوص لیدوکایین: حكماً در صورتی این داروها تاثیرگذار می باشند که به مدت طولانی استفاده گردند و استفاده کوتاه مدت آنان بی تاثیرند.نیاز است تا جراح از استفاده این نوع داروها مطلع باشد و موارد مورد نیاز را قبل از جراحی لیپوماتیک یادآوری نماید.

عوارض لیپوماتیک
اگر کاندیدای لیپوماتیک بدرستی شناسایی شود و پزشک هم در کارش متبحر با‌شد، تقریبا هیچ عارضه خطرناکی ایجاد نخواهد شد اما در صورتی که پزشک از تجربه کافی برخوردار نباشد، متاسفانه عوارضی مثل غیرقرینگی اندام‌ها مثلا ران‌ها، گودرفتگی‌های غیرطبیعی، جمع شدن مایعات زیرپوست، خطر بروز عفونت بیمارستانی و… ایجاد می‌شود.
در مورد تمام افراد هم سختی مختصر بویژه هنگام ماساژدرمانی، خروج خونابه از نقاط سوراخ شده و کبودی وجود دارد و جای نگرانی نیست البته اشخاص گرفتار به فشارخون بالا، بیماران قلبی و عروقی و اشخاص دچار به دیابت باید قبل از انجام لیپوماتیک با پزشک معالج‌شان مشورت کنند، چون درست است که کم‌ شدن حجم و توده چربی بویژه در ناحیه شکم، وضع سلامت این افراد را بهتر می‌کند، اما می‌تواند خطرناک هم باشد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *