به مجله پوست، مو و زیبایی خوش آمدید!

تاثیر یوگا بر زیبایی پوست

تاثیر یوگا بر زیبایی پوست

زیبایی یکی از ویژگی های خاص یک نفر می باشد که هر چه فرد به آن بیشتر توجه کند پررنگ تر می شود. ورزش یکی از مناسب ترین راه های رسیدن به زیبایی می باشد و از جمله زیبایی پوست و چهره است که موجب بازتر شدن و بشاش تر شدن پوست می شود. در ادامه مطلب به تاثیر یوگا بر زیبایی پوست خواهیم پرداخت.

همانطور که بر این مسئله واقف هستیدیکی از مسائل آرایشی پزشکی یوگا چهره می باشد. یوگای چهره یكی از راه های زیبایی زمان حال عنوان می شود. طرفداران این روش اعتقاد دارندكه چروکیدگی را از بین برده و خط های آرواره را مستطح می كند و به اضافه به کم کردن فشار چشم و سردرد را نیز یاری می كند. تعداد زیادی از هنر پیشه های هالیوودی من جمله جنیفر آنیستون از این حرکات به عنوان سلاحی برضد پیری پوست خود یاد می كند.

جنیفر آنیستون
جنیفر آنیستون

بد نیست که در این مورد بدانید که متخصصین پوست انگلیسی دانیل كالینز، نخستین مربی یوگای چهره به شمار می روند. او یك برنامه ۲۰ دقیقه ای به شما آموزش می دهد كه اعتقاد دارد می تواند چهره شما را برای تمام طول زندگیتان تغییر دهد.

یوگا صورت

یکی از مناسب ترین راه های زیبایی یوگای صورت می باشدو به خاطر خون رسانی و روان شدن همیشگی خون تازه و حاوی اکسیژن و مواد غذایی مورد نیاز، سموم و آلودگی ها از روزنه های پوست به شکل عرق خارج شده، سلول های چهره تمیزتر و شاداب تر شده، رنگ پوست به تدریج روشن و درخشان و شفاف و بدون هیچ گونه نقصی و جوشی می شود و در آخر سلامتی چهره، خود به خود محیا خواهد شد.

تاثیر استرس بر چهره

دکتر بنک براین ایده ایمان دارد که عضلات صورت سفت شده و پوست شکل صورتی رنگ خود را از دفع می کند، در ابتدا خط های سطحی و پس از آن چروکیدگی نمایان می‌شوند.” ریزش مو هم می‌تواند دلیل مستقیم آن استرس باشد. هنگامی که رگ‌های خونی انقباض پیدا می کنند، روزنه های پوست از اکسیژن، موادمعدنی و ویتامین‌هایی که بابت روییدن موهای سالم الزامی می باشند، محروم خواهند شد. ویتامین ها در عوض‌ به طرف ماهیچه هایی چون قلب، ریه‌ها و مغز سوی می گیرند.

ردیابی کردن زبان

یکی از حرکاتی که برای زیبایی پوست انجام می شود ردیابی زبان است. این حرکت فشار به فک را کم می کند ، گردن و گلو و گونه‌ها را تقویت می نماید. و به این گونه انجام می شود که زبان را از خارج، دور لب ها به صورت“O” انگلیسی حرکت دهید. زمان این حرکت ابرو را کاملا مستطح نگه ‌دارید و فک زیرین شما نیز باید شل باشد. این حرکت را ۱۰ مرتبه در هر سوی اعمال کنید .

ردیابی کردن زبان
ردیابی کردن زبان

 

بوسیدن سقف

یکی دیگر حرکات موثر که برای زیبایی مناسب است این حرکت می باشد. این حرکت کمک می‌کند تا خط فک تقویت و از افتادگی فک جلو گیری شود. روش انجام این حرکت به این صورت است که نخست چند بار آهسته سر را بچرخانید تا نرمش ماهیچه های گردن اعمال شود.

بوسیدن سقف
بوسیدن سقف

پس از انجام این کار سرخود را به سمت سقف چای دهید و لب‌های خود را به طرف بالا بکشید به شکلی که تصمیم دارید به سمت سقف بوسه بفرستید. سر خود را به سمت راست بچرخانید و حرکت کشش را به طور مکرر انجام دهید، پس از آن همان حرکت را برای طرف چپ اعمال کنید. این حرکت را هر بار ۵ مرتبه تکرار نمایید. یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که یوگا در خانه را هر روز برای یک ساعت تجربه کنید تا زندگی سالم تری داشته باشید.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *