به مجله پوست، مو و زیبایی خوش آمدید!

عادت های مناسب برای داشتن پوستی شاداب

عادت های مناسب برای داشتن پوستی شاداب

برای داشتن پوستی مناسب باید مواردی را در نظر داشته باشید که پوست شما کاملا شاداب باشد و از هر گونه پیری زودرس پیشگیری کنید. برای داشتن چهره ای شاداب باید ابتدا عادت های مضری که ممکن است از زیبایی پوست شما کم کند دوری کنید. در ادامه به عادات های مناسب برای داشتن پوستی شاداب خواهیم پرداخت.

کرم های ضد آفتاب‌

از این بگذریم که بعضی از کرم های نرم کننده ضد آفتاب هم دارند اما مناسب تر  است که از کرم‌های ضد‌ آفتاب بصورت جدا از نرم کننده ها مصرف نمایید. نور خورشید می‌تواند در زمانی‌ کم‌تر از ۱۵ دقیقه به پوست شما صدمه بزند حتی اگر سن کمی هم داشته باشید، احتمال مبتلا شدن به سرطان پوست در شما وجود خواهد داشت.

کرم های ضد آفتاب‌
کرم های ضد آفتاب‌

جدا از این مطلبی که عنوان کردیم از کرم‌های ضد‌ آفتابی مصرف کنید که دربرابر نور خورشید نوع a و b پایدارند و دارای spf حداقل ۳۰ باشد. به یاد داشته باشید حتی اگر هوا آفتابی نیست نیز از کرم‌های ضد آفتاب مصرف کنید و هر ۲ ساعت کرم صورت خود را تجدید کنید.

لوازم آرایشی مناسب

برای اینکه صورتی بدون نقص و مشکل داششته از مواد آرایشی استفاده کنید که چرب نباشند و حتماً به تاریخ مصرف آن دقت نمایید. حتی اگر روی کالا درج نشده باشد باید برای مسئله واقف باشید که هریک از لوازم آرایش را برای مدت کمی می‌توانید استفاده نمائید. مثلاً ریمل را فقط ۴ ماه بعد  از باز کردن می‌توانید مصرف کنید.

لوازم آرایشی مناسب
لوازم آرایشی مناسب

 

از کشیدن سیگار خودداری نمایید

در هر شرایطی از کشیدن سیگار خودداری کنید.مراحل پیری پوست در افرادی که سیگار میکشند بسیار سریعتر می باشد به شکلی که تغییرات پوستی در افراد جوان پس از ۱۰ سال نمایش داده می شود. سیگار موجب باریکی و کم شدن خونرسانی در عروق سطحی و نیز موجب کم شدن اکسیژن و مواد معدنی پوست مانند ویتامینA  می شود که در آخر الاستیسیتی و کلاژن‌ پوستی را خراب می کند لذا چروکیدگی پوست زودتر شکل می گیرد.

از کشیدن سیگار خودداری نمایید
از کشیدن سیگار خودداری نمایید

 

استفاده از نرم کننده‌های مناسب

حتما برای پوست خود از نرم کننده های مناسب استفاده کنید. نرم کننده‌ها یاری میکنند تا پوست نرمی و شادابی خود را داشته‌باشد، ونیز با پوشش سطح پوست موجب میگردد تا از تبخیر آب پیشگیری کند و از کم شدن رطوبت پوست جلوگیری کند.

استفاده از نرم کننده‌های مناسب
استفاده از نرم کننده‌های مناسب

همچنین به این مورد می توان اشاره کنیم که بهترین نرم کننده برای پوست شما وابسته به عوامل گوناگونی دارد از جمله جنس پوست، ‌سن و شرایط مخصوص دیگر مثل جوشها و…..لذا برترین راهی که می‌توان جنس پوست خود را شناسایی کنید این است که اگر ۲۰ دقیقه بعد از استحمام پوست شما شکل خشکی به همراه کشیدگی پیدا شد پس حتما به نرم کننده احتیاج دارید.

استفاده از شوینده های مناسب

در مورد عادات های مناسب برای پوست می توان به این اشاره کنیم که برای از بین بردن آلودگی ها، سلول های از بین رفته، چربی های مازاد اهمیت بسیاری دارد. به یاد داشته باشید در طول روز باید پوست خود را شست شو دهید. برای تمیز کردن صورت خود از آب گرم و یک پاک کننده مناسب نوع پوستتان استفاده نمایید، کف را به طور کامل از پوست خود پاک کنید و در آخر حوله را روی پوست خود نکشید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *