به مجله پوست، مو و زیبایی خوش آمدید!

چگونه موهای سالمی داشته باشیم

یکی از مواردی که باید در مورد ظاهر خود حساس باشید این است که به سلامت پوست و مو خود اهمیت خاصی دهید تا زیبایی شما چندین برابر شود. این امر هم می تواند بصورت مواردی باشد که نباید انجام دهید و مواردی که با استفاده از انها سلامتی موی شما چندین برابر خواهد شد که استفاده از عصاره ی گیاهان یکی از این موارد باشد. در ادامه این مطلب به اینکه چگونه موهای سالمی داشته باشیم بیشتر آشنا خواهید شد. با ما با مجله پوست، مو و زیبایی همراه باشید.

آگاهی از رنگ مو

یکی از موارد آرایشی پزشکی این است که استفاده از رنگ‌های گوناگون می‌تواند به موها آسیب بزند اما تندرستی اشخاص را به‌خطر نمی‌اندازد. متخصصان انجمن تومور آمریکا معتقدند رنگ‌های شیمیایی مو نمی‌توانند عامل ایجاد تومور در بدن افراد باشند. برخی از محققان و پزشکان نگران نفوذ مخل رنگ‌های نیمه‌دایم و دائمی ‌اکسیداتیو قهوه‌ای یا سیاه‌رنگ هستند. پزشکان معتقدند باید از رنگ‌های اصلی مانند حنا استفاده کرد.

موهای باطراوت
شستشوی موها قبل از وارد شدن به استخر

دوش گرفتن و شستشوی مو قبل از داخل شدن به حوض می‌تواند از صدمه دیدن موها توسط کلر بکاهد. اگر موهایتان را پیش از داخل شدن به حوضچه بشویید موهایتان از آب اشباع می‌شوند و کلر را جذب نمی‌کنند و مقیاس صدمه موها خیلی کم می‌شود. به خاطر شستشوی موهایتان از شامپوهایی استفاده کنید که pH متعادلی داشته باشند.

موهای باطراوت
مصرف آهن و ویتامین ب

تمام سبزیجات سبز رنگ شبیه اسفناج، مارچوبه، بروکلی، کاهو و کلم بروکسل جزو تامین کننده های گیاهی آهن و مواد مغذی دیگر هستند. متخصصان بر این یقین هستند که میزان آهن افرادی که موهایشان می ریزد کم است. این ماده معدنی مثل ویتامین B باعث استواری کراتین می شود. کمبود ویتامین B می تواند عامل فرسوده شدن ریشه موها شده و اساس را برای ریختن آنها حاضر کند.

موهای باطراوت
بستن موها

برخی از خانم ها و البته آقایانی که موهای زیادی دارند كیش دارند موها را به شکل دم اسبی و سفت پشت سر ببندند. اما باید بدانید که شینیون زیاد موها، بستن و بافت های سفت به موها آسیب می رساند.
در واقع زمانی که موها کشیده می شوند به آسودگی می شکنند. این امر  نیز جلوگیر از رشد دوباره آنها شده و سبب می شود که خط پیشانی مو عقب برود. اگر دقت کرده باشید بانو های آفریقایی که از دوران کودکی موهایشان را با بافت های آفریقایی آراسته می کنند، پیشانی و بناگوش های خالی تری دارند.

سلامت مو
رزماری و مریم گلی

استفاده مستمری از این گل ها، به طور چشمگیری مو را پوشیده می کند. راجع به تهیه این محلول، ۲پیمانه مریم گلی نو یا خشک، یک و نصف پیمانه رزماری تازه یا خشک و یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را در قابلمه ای بریزید و تا لب گل ها را با آب بپوشانید و پس از به جوش آمدن، گرمی را کم کنید و بگذارید به آرامی بجوشد.در صورت احتیاج آب بیشتری به آن اضافه کنید. این آب باید به مدت ۶ ساعت روی حرارت کم بجوشد. پس از ۶ ساعت آن را از آبكش رد کنید، سرکه سیب به آن اضافه و خوب قاطی کنید. پس از شامپو کردن مو را با این محلول بشویید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *