به مجله پوست، مو و زیبایی خوش آمدید!

چگونه موهایی پرپشت داشته باشیم

چگونه موهایی پرپشت داشته باشیم

زیبایی یکی از مواردی است که در ظاهر شما بسیار تاثیر گذار می باشد و باید در مورد آن حساسیت بیشتری داشته باشید. یکی از مواردی که باید در این مورد در نظر داشته باشید این است که به موهای خود بیشتر اهمیت دهید و برای اینکه زیباتر دیده شوند آنها را پرپشت تر کنید. در ادامه در مورد اینکه چگونه موهایی پرپشت داشته باشیم بیشتر صحبت خواهیم کرد. با مجله پوست، مو و زیبایی همراه باشید.

روغن بادام شیرین

از نظر آرایشی و پزشکی  این روغن هم قرین دیگر هسته های روغنی محتوی ویتامین های A، B و E است. روغن بادام مطبوع موخوره را تعمیر می کند، شیوع خون را در پوسته سر منظم می نماید و به همین دلیل، موجب پرپشتی موها می شود و موها را روشن و زیبا می کند. اسیدهای چرب موجود در این روغن، نگهبان موها در برابر پرتو فرابنفش هستند.

چگونه موهای زیبا و پرپشت داشته باشیم
استفاده از موس

کمی موس بردارید و کف هر دو دست را به هم بمالید تا نم كرده به موس شوند. در حالی که هنوز موهایتان مرطوب است و خشک نشده، نوک انگشتان تان را به کف دست هایتان بزنید و سپس همه جای پوست سرتان را ماساژ دهید. بعد به آرامی، دسته هایی باریک از موهایتان را در وسط انگشتان آغشته به موس بگیرید و از ریشه به نوک برسید تا ظاهری نازک از موس، همه جای موهایتان را در بر بگیرد. سعی کنید از نوع گیاهی استعمال کنید.

داشتن موهای پرپشت
به طور پیاپی موها و روی سرتان را با روغن نارگیل گرم یا چربی زیتون ماساژ دهید تا گشت خون در سر بیشتر شده و رشد موهایتان سریع‌تر شود. این ماساژ دایره‌وار و استفاده از روغن‌های درمانی به سالم توقف موها کمک می‌کند. می‌توانید از گیاهان درمانی هم استفاده کنید. به عنوان مثال، دو قاشق غذاخوری رزماری خشک را در فنجانی روغن زیتون ریخته، درهم را گرم کنید و روی سر بمالید. همچنین، مركب گرم شده چربی نارگیل و آب تاك فرنگی هم قابل‌استفاده است.

داشتن موهای پرپشت
برای شستن موها ترجیحا از آب ولرم یا خنک استفاده کنید. بعد از شست‌وشو، فورا موها را خشاب نزنید. درعوض، اجازه بدهید موها کمی خشک شوند و بعد شانه‌شان کنید. وقتی می‌خواهید از نرم‌کننده استعمال کنید، نباید آن را روی پوست سر بمالید. سعی کنید نرم‌کننده را فقط روی ساقه و ریشه موها بمالید، تا آن را خیس نگه دارد. شانه زدن مو با برس‌های گرد سبب می‌شود، موهایتان پرحجم‌تر به نظر برسد. این برس‌ها کمک می‌کنند که چربی اصلی مو در کل سر پخش شود و موها را درخشان‌تر نشان می‌دهد، اما از بسیار شانه زدن موها خودداری کنید و بابت باز کردن گره‌های مو از شانه‌هایی با دندانه‌های بلند استعمال کنید.

داشتن موهای پرپشت
یادتان باشد هرگز و راجع به یک مدت طولانی از یک نوع شامپو استفاده نکنید زیرا بعد از گذشت مدتی که به طور پی درپی فقط از یک نوع شامپو استفاده کردید، احساس می‌کنید که دیگری این شامپو موهایتان را تمیز نمی‌کند و قدرت اولیه را ندارد، بله این پیغام راسخ است، پس شامپوهای خود را عوض کنید و برای یک مدت كامل از یک نوع شامپو استفاده نکنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *