به مجله پوست، مو و زیبایی خوش آمدید!

کرم حلقوی، بیماری جدی در کودکان

کرم حلقوی، بیماری جدی در کودکان

سلامتی کودکان همیشه یکی از مهمترین مسائل برای هر والدینی بوده است. یکی از بیماری هایی که در میان کودکان شایع است، کرم حلقوی است! بدون شک باید گفت کرم حلقوی، بیماری جدی در کودکان است که لازم است در صورت بروز در کودکان توجه ویژه‌ای به آن شود تا در سریع ترین زمان ممکن درمان شود. با مجله پوست، مو و زیبایی همراه باشید تا بیشتر در خصوص این بیماری شایع کودکان صحبت کنیم.

همین که صاحب فرزند می شوید نگران مسائلی شبیه نفس کشیدن می شوید. یک عطسه ی کوچک، خراش، و درد باعث واهمه تان می شود. علاوه بر این به مرور بتوانید کمی روی واهمه کنترل پیدا کنید، اما اساساً از بین نخواهد رفت. کودک شکننده است و دستگاه ایمنی ضعیفش باعث می شود در اعراض بیماری های زیادی قرار بگیرد. اما خوشبختانه با کمی شناخت و تمرینات پیوسته، می توانید یاد بگیرید که باید منتظر چه چیزهایی باشید و از چه چیزهایی هم باید بگذرید.


کرم حلقوی عفونت قارچی است که چندین شکل دارد. بیماری بسته به موقعیتش متفاوت است روی سر یا بدن و بر همین اساس نیز درمان می شود. عفونت می تواند از روال افراد یا جانواران خانگی منتقل و پخش شود.علت این بیماری قارچی است که از صورت و بافت مرده و ناخن تغذیه می کند، این بیماری دچار برآمدگی، سرخ فام رنگ و سپس تبدیل به حلقوی سرخ می شود و اول به خارش کرده و تورم می زند و دور آن پوست پوسته می شود. این بیماری با پیوند پوست به روی بین مردم و جانور منتقل می شود و علاوه براین بچه ها با مصرف مشترک از حوله و وسایل ورزشی به این بیماری گرفتار می شوند که درمان پزشکی آن خیلی ساده با کرم های ضدقارچ صورت می گیرد.


به نشان نوعی ویروس کوچک، کپک مثل است که در پوست برونی پوست شما زیست می کنند. این بیماری کاملا مسری است و از روال حیوانات اهلی آلوده و یا از روال تماس مستقیم با اشخاص كثیف منتقل می شود. اكثر موردها از چهارپایان خانگی به دست می آیند، هر چند تماسِ پوست به پوست با یک فرد كثیف نیز می تواند یک علت عادی باشد.

این قارچ همچنین می تواند از طریق پیوند با وسایل شخصی قرین ملحفه، حوله و شانه ی فرد آلوده منتشر شود. در موارد بسیار نادر، تماس با خاک آلوده می تواند محرکی برای گسترش بیماری از فردی به فرد دیگر باشد.


کرم ها موجب بیماری “کرم حلقوی” نمی شوند. علت این بیماری قارچی است که از صورت مرده، بافت مرده و ناخن تغذیه می کند. این عفونت با پیله پوست پوسته و قرمز رنگ شروع می شود. سپس تبدیل به دایره قرمزی می شود که شروع به اگزما می کند. این دایره برآمدگی مانند می شود و دور آن پوسته پوسته می شود. این زیان با تماس صورت به پوست بین حیوان و آدم منتقل می شود. بچه ها با استفاده مشترک از حوله و وسایل ورزشی به این زیان مبتلا می شوند. درمان آن با کرم های ضدقارچ صورت می گیرد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *