به مجله پوست، مو و زیبایی خوش آمدید!

فواید دمنوش ها برای پوست صورت

فواید دمنوش ها برای پوست صورت

دمنوش ها و چای های گیاهی می توانید تاثیر بسیار زیادی بر روی پوست شما بگذارد و پوست شما را زیبا تر نماید. در بعضی از نوشیدنی ها ممکن است این تاثیر چندین برابر شود و از نظر پوست شما از طراوت بیشتری برخوردار شود. از نظر آرایشی پزشکی دمنوش ها می تواند کمک زیادی به شما نماید. در ادامه در مورد فواید دمنوش ها برای پوست صورت بیشتر خواهیم گفت.

فایده یربامیت برای جوان سازی پوست

آیا می خواهید که رخ برنایی داشته باشید؟ چای یربامیت مصرف کنید. این چای مملو از آنتی اکسیدان هایی است که از صدمه های پوستی که رادیکال های مستقل بوجود می آورند جلوگیری می کند. خوراك یربامیت طبق معمول در آمریکای جنوبی و مرکزی یافت می شود و مملو از کافئین است. این گیاه در طب سنتی به خاطر درمان  بی شمار چیزها از علاج  کوفتگی و کنترل اشتها گرفته تا دستگاه امنیتی درمانده بدن مصرف می شده است. این خوراك همچنین انباشته از انواع ویتامین ها، مواد معدنی و وآنتی اکسیدان هاست

خواص دمنوش
دمنوش چای سیاه و وانیل

مطالعات نشان می‏‌دهد که خواص ضد‏ باکتریایی وانیل، عفونت‏‌های زیر روی را از بین می‏‌برد. نحو ثر و علاج بیماری‌های پوستی را شتاب می‏‌بخشد و از آثار به جا مانده ی جوش، زخم و آکنه روی رخ می‏‌کاهد. مطالعات دیگری نشان می‏‌دهد که آنتی اکسیدان های چای وانیل، صدمه های ناشی از رادیکال‏ های آزاد را کاسته و روش ساخت علائم برنایی در روی را کند می‏‌کند.

خواص دمنوش
اسطوخودوس

اگر چند جرعه اسانس اسطوخودوس را به دست و پا بمالند برای نهی از عرق کردن بسیار مناسب است . علاوه براین همین اسانس می تواند از پوسته شدن صورت های سوخته در اثر آفتاب جلوگیری کند .

فداید دمنوش
دم کرده ۲۰ گرم برگ تازه ی بنفشه ی معطر در ۲۵۰ گرم شیر جوشان ، اثر نرم کنندگی چهره دست و چهره را دارد، این محلول علاوه بر خلق تازگی و طراوت باعث سفید شدن رخ نیز می شود

پنیرک

از برگ خوراك پنیرک جهت تسکین تحریکات روی و تأمین شادابی آن به صور نوع به نوع استعمال می شود . یکی از راه های ساده آن مهیا دم کرده از یک مشت برگ در یک لیتر آب جوش است. ( حتماً هنگام دم کردن آن نباید از ۱۰ دقیقه تجاوز نماید ).

فداید دمنوش
بابونه

درمیان دمنوش ها و چای های گیاهی بابونك از شهره ی زیادی راجع به علاج  آسیب های پوستی بهره مند است و سال هاست که راجع به مداوا خشکی پوست، ترک صورت و حتی به خاطر درمان آکنه ها استفاده می شود. بابونك حتی راجع به چهره های جوش دار و ملتهب نیز استفاده می شود. این گیاه انباشته از فلاونوئیدهاست که نقش مهارکننده رادیکال های آزاد را ایفا می کند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *